Kompletná prehliadka Bratislavy
120 min - 50€
Naša najpodrobnejšia Segway prehliadka ktorou vás zoberieme cez Bratislavské podhradie až na samí vrch hradného kopca s možnosťou nádherného výhľadu ponad Bratsilavu. Cestou dole sa na Segway poprepletáme uličkami starej Bratislavy až k Prezidentskému palácu s priľahlou záhradou. Naša cesta bude pokračovať historickým centrom Bratislavy s jej významnými pamiatkami, odkiaľ sa po “staronovom (zelenom) moste” presunieme na druhú stranu Dunaja, zóny oddychu,zelene a relaxu, Sadu Janka Kráľa. Z nábrežia petržalskej strany sa následne vydáme mostom SNP späť do srdca starej Bratislavy.
Pre rezerváciu ostatných túr, ako aj prípadné zmeny časov nás prosím kontaktujte čím skôr
Uvidíte:
Tyršovo nábrežie
Tyršovo nábrežie, z juhu ohraničené komunikáciou Viedenská cesta, ktorá ho oddeĺuje od Sadu Janka Kráľa, sa vzhĺadom na to že sa jedná o záplavové územie používa viacmenej na rekreáciu, či sezónne, kultúrno-spoločenské akcie- ako napríklad v letnom obdobý čoraz viac populárnejšia Mágio-pláž. Nachádza sa tu taktiež divadlo Aréna a dve štýlové reštaurácie Au café a Leberfinger.
Sad Janka Kráľa
Sad Janka Kráľa založený v rokoch 1774 až 1776 je s rozlohou 42ha. najstarší verejný park v strednej Európe. Mohutné vzácne stromy a etážové kroviny s rozmanitou druhovou diverzitou tu pôsobyvo dopĺňa drobná architektúra. Azda najvýraznejším architektonickým prvkom je tu z východnej strany situovaný záhradný altánok- gotická veža, pôvodom z Františkánskeho kostola.
Most SNP
Most SNP (do roku 2012 "Nový most"), je taktiež prvý ľanový asymentrický most Slovenska a druhý tohto typu na svete. Táto zaujímavá dominanta Bratislavy bola vyhlásená za stavbu storočia. Jeho výstavba z rokov 1967-72 žiaľ mala na svedomí zničenie značnej časti prevažne židovského podhradia, včetne synagógy maurského štýlu.
Katedrála (Dom) svätého Martina
Pôvodne gotická sakrálna stavba-Katedrála (Dom) svätého Martina, postavená v rokoch 1311 až 1510 patrí k najvýznamnejším pamiatkám na celom Slovensku. S vežou vysokou 87metrov, v ktorej korune sú od rekonštrukcie z roku 2010 uložené aj dobové dokumenty, je to zároven najväčší a najvýznamnejší kostol v Bratislave. Najskvelejšie obdobie s počtom 19 korunovacií a hlavne za vlády Márie Terézie, zažil Dom ako hlavný korunovačný chrám Uhorska, v rokoch 1463 až 1830. Nemenej zaujmavou súčasťou interiéru katedrály sú aj návštevníkmi často vyhladávané hrobky v podzemí chrámu.
Bratislavský hrad
Osídlenie Bratislavského hradného kopca siaha hlboko do praveku. Výhodnú pozíciu nad riekou Dunaj využili pôvodný osadníci už cca 2500rokov pred Kristom. Najstaršia dochovaná písomná zmienka o hrade pochádza z roku 907 v súvislosti s veľkou bitkou medzi Maďarmi a Bavormi. Do približne dnešnej podoby bol hrad dokončený v 18storočí. Prežil aj útoky Napoleonských delostrelcov. Osudným sa mu stal až obrovský požiar z mája roku 1811, ktorý palác samotný, ako aj mnoho budov podhradia zmenil na ruiny. Návrat k jeho podobe z tereziánskeho obdobia priniesla až rozsiahla rekonštrukcia z polovice 50rokov 20storočia.
Parlamentka
V západnej časti Bratislavského hradu sa nachádza kontraverzná budova slovenskej národnej rady(Parlamentka). Proti jej výstavbe v tesnej blízkosti hradu a hľavne modernej architektúre nepomohli ani protesty verejnosti a do užívania bola odovzdaná v roku 1994.
Kostol svätého Jána z Mathy
Kostol svätého Jána z Mathy,nazývaný tiež Kostol trinitárov, alebo Trojičný kostol, je stavba pochádzajúca z 18.storočia. Sídelný chrám rehole trinitárov je jednou z najvýznamnejších pamiatok uvedeného slohového obdobia v meste a barokovo-sakrálny stýl kostola a jeho elipsovitý pôdoris ho radí k najzaujmavejsiším architektonickým pamiatkam v krajine.
Palác Grossalkovich
Rokokovú budovu prezidentského paláca dal postavit gróf Grossalkovich, predseda Uhorskej kráľovskej komory roku 1760 . Spolovice min.storočia známy ako dom pionierov, slúži od rekonštrukcie z roku 1996 ako sídlo prezidenta. Súčasťou paláca je tiež rozsiahla záhrada vo francúzskom štýle, nadväzujúca na záhradu bývalého letného arcibiskupského paláca
Stará tržnica v Bratislave
Stará tržnica v Bratislave je technickou pamiatkou, ktorej autorom bol inžinier Gyula Laubner. Prevádzka stavby dokončenej 31. októbra 1910 sa začala hneď na druhý deň a funkciu mestskej tržnice plnila vyše 50 rokov až do svojho zániku roku 1960. Do roku 1982 slúžil objekt ako televízne štúdio. Budova je zrekonštruovaná do svojej pôvodnej architektonickej podoby.
Kostol svätej Alžbety
Kostol svätej Alžbety z roku1913, bol zasvätený Alžbete Uhorskej, dcére uhorského kráľa Ondreja II. Pre svoju výraznú farbu a symentriu známejší skôr ako Modrý kostolík, pôvodne patril do školského areálu a slúžil ako školská kaplnka oproti stojaceho gymnázia.